ikmec

واژگان بورس و نحوه راهنمای واژه های بورسی


امتیاز دهید نظرات شما زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ , آخرین بروز رسانی: ۶ روز گذشته

🔷 واژگان بورس و نحوه راهنمای واژه های بورسی | بخش تجربه PDF :

🌟 ۱- بورس چیست ؟

🌟 ۲- اصطلاحات مهم بورسقیمت : ۱۶.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


مهم نیست که آیا می خواهید در بازارهای فارکس، سهام، اوراق قرضه یا اختیار معامله معامله کنید، باید بدانید که به طور کلی دنیای مالی چگونه کار می کند. یکی از اصطلاحات کلیدی که باید از آن آگاه باشید، بورس است.

در راهنمای خود، اصول اولیه هر بورس را توضیح می دهیم، در مورد تاریخچه بورس صحبت می کنیم و نحوه ورود به دنیای هیجان انگیز سهام را به شما آموزش می دهیم.

مبدأ بازار سهام اروپا بود. در قرن ۱۶ و ۱۷، اولین بازارهای سهام در شهرهایی مانند لندن و آمستردام ظاهر شد. با این حال، آنها به سختی شبیه بورس های فعلی سهام هستند که امروزه دیده می شود. در آن زمان، شرکت ها نیمه دولتی بودند و برای انجام تجارت به مجوز دولت نیاز داشتند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش تجربه


راهنمای واژه های بورسی

پیدایش بورس اوراق بهادار به قرن ۱۶ و ۱۷ باز می گردد.

راهنمای واژه های بورسی : بعداً در قرن هجدهم، بورس اوراق بهادار واقعی در ایالات متحده آمریکا تأسیس شد. به عنوان مثال، بورس معروف فیلادلفیا (PHLX) که معاملات سهام را فراهم می کرد. مبادله هنوز وجود دارد.

لینک مفید : چکار کنیم در معامله کلاه سرمان نرود

در آن زمان، صرافی به دلیل توافق باتون وود که توسط ۲۴ کارگزار سهام و بازرگان از شهر نیویورک انجام شد، ایجاد شد. قبل از تأسیس رسمی بورس، کارگزاران بدون مقررات رسمی، زیر درختی در وال استریت برای معامله سهام گرد هم می آمدند.

راهنمای واژه های بورسی : اکثر مردم وقتی در مورد بورس جهانی می شنوند، وال استریت را تصور می کنند، مردانی با کت و شلوار که فریاد می زنند، تماس می گیرند و سعی می کنند بهترین گزینه را بگیرند. با این حال، زمان و مبادلات تغییر کرده است.

لینک مفید : دفترچه راهنمای پکیج دیواری بوش

امروزه این سیستم به طور قابل توجهی توسعه یافته است. معامله گران از قیمت های منصفانه جوراب ها اطمینان دارند.

راهنمای واژه های بورسی : علاوه بر این، بورس‌هایی در سرتاسر جهان وجود دارد که به صورت الکترونیکی به هم متصل هستند. این بدان معناست که بازارهای مالی نقدشونده تر و موثرتر شده اند.


تعریف بورس اوراق بهادار

بورس موسسه ای است که معاملات سهام را انجام می دهد. این مکانی است که سرمایه گذاران برای خرید یا فروش اوراق بهادار گرد هم می آیند. هر بورس اوراق بهادار تحت مقررات خاصی کار می کند که بازیگران بورس و عملیات بازار را کنترل می کند. همچنین بورس دارای ساعات کاری مشخص است.

راهنمای واژه های بورسی : بورس موسسه ای است که معاملات سهام تنظیم شده را ارائه می دهد.

به عبارت رایج، بورس یک بازار ثانویه است. بازار اولیه جایی است که یک شرکت سهام خود را منتشر می کند. هدف از قرار دادن سهم، تمایل به جذب وجوه اضافی است. این پول می تواند برای اهداف عملیاتی هر شرکتی استفاده شود.

لینک مفید : مدت زمان باطل شدن طلسم

پس از انتشار سهام شرکت، کسانی هستند که می خواهند آنها را بخرند یا بفروشند (خریداران بازار اولیه). بنابراین، این افراد در یک پلت فرم تنظیم شده ملاقات می کنند که در آن معاملات منصفانه و تنظیم شده است. بورس به عنوان این بستر عمل می کند.

راهنمای واژه های بورسی : امروزه بازار سهام جهان از طریق شبکه ای از بورس اوراق بهادار متصل به صورت الکترونیکی فعالیت می کند. با این حال، صرافی هایی با موقعیت فیزیکی با یک طبقه تجاری وجود دارد.


وظایف بورس چیست؟

به نظر می رسد کارکرد اصلی بورس روشن است. اما نقش های دیگری نیز وجود دارد که چندان قابل مشاهده نیستند:

راهنمای واژه های بورسی : فروشگاه دوم. این عملکرد اصلی هر بورس اوراق بهادار است. هر بورس اوراق بهادار به عنوان یک بازار ثانویه برای سهام منتشر شده شرکت عمل می کند. بنابراین، دارندگان و خریداران سهام برای انجام عملیات تنظیم شده با اوراق بهادار، روی پلتفرم گرد هم می آیند.

لینک مفید : شرکت پخش تراکت ماندگار

سلامت اقتصادی بورس اوراق بهادار همچنین به عنوان فشارسنج سلامت اقتصادی عمل می کند. بازار سهام توسط تحلیلگران برای پیش بینی جهت بسیاری از بازارهای مالی استفاده می شود.

به عنوان مثال، هنگامی که بازار سهام افزایش می یابد، نشانه ای از آرامش و تمایل سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در دارایی های پرریسک است.

راهنمای واژه های بورسی : قابلیت اطمینان شرکت همچنین، صرافی اعتبار شرکتی را که سهام آن را در آن فهرست کرده اید، تعیین می کند. معیارهایی وجود دارد که شرکت برای معامله در بورس اوراق بهادار باید رعایت کند.

لینک مفید : بخش استخدام

معاملات ایمن هر بورس اوراق بهادار دارای یک تنظیم کننده است که عملکرد آن را کنترل می کند.

راهنمای واژه های بورسی : تحرک صندوق صرافی مکانی است که در آن نه تنها معامله گران فردی، بلکه بازیگران بزرگ به عنوان صندوق و کارگزاران آنلاین نیز با یکدیگر ملاقات می کنند. شما هرگز نمی دانید چه کسی سهام می خرد یا می فروشد.


چگونه سهام معامله می شود

در اینجا، ما باید دو اصطلاح را برجسته کنیم. آنها بازارهای اولیه و ثانویه هستند. بازار اولیه به زمانی اشاره دارد که اوراق بهادار از طریق IPO (عرضه اولیه سهام) منتشر می شود. سهام به مجموعه اولیه سهامداران عمومی عرضه می شود.

راهنمای واژه های بورسی : بازار ثانویه چیزی است که ما به آن بازار سهام می گوییم. این بازاری است که در آن سرمایه گذاران و معامله گران می توانند با سهام معامله کنند، بدون اینکه شرکت صادر کننده در آن لحاظ شود.

لینک مفید : بخش انگیزشی

از آنجایی که سرمایه گذاران با شرکتی که مستقیماً اوراق بهادار را عرضه می کند تعامل ندارند، بورس ها به عنوان یک اتصال دهنده یا پلت فرمی عمل می کنند که به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا نیازهای خود را برآورده کنند.

بازار ثانویه بازار سهام است که در آن سرمایه گذاران و معامله گران می توانند بدون احتساب شرکت ناشر با سهام معامله کنند.

راهنمای واژه های بورسی : برای معامله با سهام در بورس، باید به کارگزار مشاوری مراجعه کنید که منافع شما را نمایندگی می کند.


چگونه قیمت سهام را تعیین کنیم؟

مهمترین مسئله برای معامله گران قیمت است. بنابراین، قیمت سهام چگونه تعیین می شود؟ هزینه سهام به اصل عرضه/تقاضا بستگی دارد. زمانی که شرکت در بورس پذیرفته می شود، خریداران و فروشندگان سهام آن وجود دارند.

راهنمای واژه های بورسی : آنها میانگین قیمتی را تعیین می کنند که با سطح مطلوبی که فروشنده می خواهد سهام را بفروشد و سطحی که خریدار آماده خرید آن است، برآورده می کند. صرافی فقط جریان سفارش برای هر سهم را ردیابی می کند.


بازیگران بازار سهام

بازار سهام نه تنها توسط معامله گران، بلکه توسط سایر بازیگران نیز شکل می گیرد که به طور قابل توجهی بر عملیات بازار تأثیر می گذارد. به لیست زیر نگاه کنید:

شرکت ها شرکت ها یا مدیریت آنها کسانی هستند که سهام را برای ایجاد یک محصول برای بازار سهام منتشر می کنند.

راهنمای واژه های بورسی : کارگزاران این شرکت هایی هستند که منافع معامله گر یا سرمایه گذار را در بازار بزرگ نمایندگی می کنند. ورود به بازار سهام جهانی از طریق نماینده بسیار ساده تر است.

لینک مفید : بخش آموزشی

این سازمان است که عادلانه بودن قیمت‌ها، معاملات داخلی و سایر مقررات را کنترل می‌کند که می‌تواند بر فعالان بازار تأثیر بگذارد.

سرمایه گذاران آنلاین اگرچه کارگزاران آنلاین نماینده سرمایه گذاران هستند، اما آنها بازیگران غیر مستقیم بازار هستند.

راهنمای واژه های بورسی : مشاوران مالی همه سرمایه گذاران مهارت کافی برای ارائه عملیات سهام ندارند. بنابراین، آنها برای مشاوران مالی که پول خود را مدیریت می کنند، درخواست می کنند.
منابع مالی.

در اینجا می توان به صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری و بازنشستگی اشاره کرد. اینها سازمان هایی هستند که سرمایه گذاری های دیگران را اداره می کنند.

بورس اوراق بهادار مزایای زیادی دارد. با این حال، محدودیت هایی نیز وجود دارد. یکی از آنها ناتوانی در فروش سهام است تا زمانی که سهام را در اختیار داشته باشید.

راهنمای واژه های بورسی : با معاملات CFD تفاوت ایجاد می کند، که به شما امکان می دهد سهام را بدون مالکیت بخرید و بفروشید. معاملات سهام CFD فرصتی را برای ورود به بازار در هر زمان که بخواهید فراهم می کند.

به طور کلی با معاملات بورس تفاوتی ندارد. برای پیش بینی جهت سهام، شما همچنین باید تحلیل بنیادی و تکنیکال را با هم ترکیب کنید. اگر می خواهید معاملات CFD را تمرین کنید، می توانید یک حساب آزمایشی Libertex باز کنید.

راهنمای واژه های بورسی : کاملاً شبیه واقعی است اما به شما امکان می دهد بدون خطر برای حساب خود تمرین کنید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : what-stock-exchange-guide-beginners


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this [type]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه


هدایت | فال قهوه